FORUM-EXPRESS

FORUM-EXPRESS'E HEPİNİZ HOŞ GELDİNİZ
 
AnasayfaTakvimSSSAramaÜye ListesiKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 SAW KİŞİSEL SAYFAMI SUNUYORUM

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Admin
Admin


Mesaj Sayısı : 74
Kayıt tarihi : 25/11/09
Yaş : 29

MesajKonu: SAW KİŞİSEL SAYFAMI SUNUYORUM   Çarş. Kas. 25, 2009 4:54 pm

Adobe Photoshop
Adobe Photoshop, piksel tabanlı bitmap resim düzenlemede bir tekbiçim olan, Adobe Systems'in sayısal fotoğraf işleme yazılımıdır. Vektörel işlemlerde ve yazı işleme konusunda da bazı yetenekleri olmakla beraber, pazar lideri olmasını sağlayan özelliği bit resim işleme işlevini de taşıyan Photoshop; kuşkusuz bilgisayar dünyasının en kuvvetli yazılımlarındandır.

Photoshop CS2 sürümünden itibaren, "Smart Object" adında geliştirilmiş, vektörel verilerin kalitesi bozulmadan Photoshop ortamına aktarılmasını sağlayan bir sistem ile kullanıcılara büyük bir kolaylık sağlanmıştır.

2008 yılı itibarıyla, CS4 sürümü piyasadadır. Yeni sürümün Windows Vista ile üstün uyumu, Photoshop yazılımının verim ivmesinde haylice artış sağlamıştır. Yalnızca Microsoft Windows ve Mac OS işletim sistemlerinde çalışır. Linux'taki Wine uygulaması ile CS3 sürümü Linux'ta da çalıştırılabilmektedir.


Gelişim Süreci

İlk olarak 1987 yılında o zamanlar Michigan Üniversitesi doktora öğrencisi olan Thomas Knoll tarafından geliştirilmeye başlandı. Yazılım Macintosh Plus üzerinde monokrom ekranda siyah-beyaz resimleri düzenlemeye yarıyordu. Eylül 1988'de Adobe yazılımın lisansını satın aldı.


Alıntı:
ESET NOD32 Antivirus & Smart Security
Ödüller

NOD32 ICSA LABS. tarafından sertifikalanmıştır . Virus bulletin tarafından gerçekleştirilen testlerde 44 denemenin sadece üçünden geçemeyerek en düşük başarısızlık oranını yakalamıştır. Bu başarı, testlerdeki en düşük başarısızlık yüzdesidir. CNET.com tarafından yapılan değerlendirme sonucunda da NOD32 7.3/10'luk bir başarıya layık görülmüştür.


Teknik ayrıntılar

NOD32 talebe bağlı (on-demand) tarayıcı ve dört farklı eş zamanlı (on-access) izleyici içerir. Talebe bağlı virüs tarayıcı, NOD32'nin bütünsel takvimi ile planlanarak ya da kullanıcı arzusu ile istenildiği anda başlatılabilir. Her bir eş zamanlı koruma izleyicisi, farklı bir olası virüs giriş noktasını denetim altında tutar.


AMON

AMON (Antivirus İzleyicisi) - sistem tarafından erişilen belgeleri tarar ve sistem üzerinde çalışabilecek virüslere karşı koruma sağlar.


DMON

DMON (Belge İzleyicisi) - Microsoft Office belgeleri tarafından açılan ve kaydedilen ofis yazılımlarını, makro virüs


EMON

EMON (El-mek İzleyicisi)- MAPI ara yüzüne sahip yazılımlar (Microsoft Outlook/ Microsoft Exchange gibi) aracılığı ile gelen ve giden el-mekleri olası virüs saldırılarına karşı tarar ve koruma sağlar


IMON

IMON (Internet İzleyicisi)- POP3 ve HTTP gibi yaygın iletişim kurallarının önünü keser ve bu sayede virüsler diske ulaşamadan önce tesbit edilip müdahale edilir.

NOD32'nin büyük çoğunluğu assembly yazılımlama dili ile yazılmıştır. Bunun bir sonucu olarak NOD32'nin sistem kaynakları tüketimi düşüktür ve yüksek tarama hızına sahiptir. Bu demektir ki NOD32 tarama esnasında bile saniyede 23 MB bellek tüketimi ile makul bir P4 bilgisayar üzerinde rahatlıkla çalışabilir Ayrıca ortalama olarak tüm eş zamanlı koruma izleyiciler aktif iken bilemi 20 MB tan daha az bellek tüketmektedir. Genelde Nod32'nin kullandığı fiziksel RAM miktarı bunun üçte biri kadardır.

Bir ağ ortamında NOD32 kullanıcıları, ağ üzerindeki ana sunucudan güncelleme yaparak bantgenişliği kullanımını azaltırabilirler.Çünkü her kullanıcının ayrı ayrı güncelleme yaptıkları durumun aksine, ana sunucu sadece imzaları bir kez indirir ve başvuran kullanıcılara dağıtılmak üzere kendinde saklar.

NOD32'nin tarama motoru; ESET şirketinin THREATSENSE adını verdiği sezgisel saptama (heuristic detection) özelliğine sahiptir. Bu sezgisel tanımlama sayesinde yeni yayılan virüslere karşı daha etkili bir koruma sağlanabilmektedir.


Alıntı:
Microsoft Windows
Microsoft Windows, kullanıcıya grafik arabirimler ve görsel iletilerle yaklaşarak, yazılımları çalıştırmak, komut vermek gibi klavyeden yazma zorunluluğunu ortadan kaldıran, Microsoft şirketinin geliştirdiği bir işletim sistemleri ailesidir. İlk Windows 1981 yılında satışa sunulmuştur.
Microsoft'un ilk işletim sistemi olan MS-DOS'tan farklı olarak Windows'ta aynı anda çok sayıda yazılımla çalışmak mümkündür.
Windows, masaüstü pazarında en yaygın kullanılan işletim sistemidir. 2002 yılında, Windows dünya çapında masaüstü piyasasında yaklaşık %97.46'lık bir pay sahibiydi, 2006 Nisan ayı istatistiklerinde bu oranın %89, 2007 Aralık ayında ise %87.8 seviyesinde olduğunu gösteriyor. Ayrıca 2007 Aralık ayındaki payın %6.5 i Vista işletim sistemidir. Bu alanda en ciddi rakibi şu anda Linux'tur.
Microsoft Windows ailesinin son üyesi 30 Ocak 2007'de piyasaya çıkan Windows Vista'dır. Bu yazılım çıkmasıyla birlikte birçok kullanıcı için hayal kırıklığı olmuştur. Çıktıktan yaklaşık bir ay sonra Windows XP'nin satışının Haziran 2008'de durdurulacağını açıklaması ise Microsoft'un ticari kaygılarının çok büyük olduğunun bir göstergesi olmuştur.
Microsoft Windows işletim sistemleri ailesi, daha eski IBM PC için olan MS-DOS ortamının üzerine bir grafik katmanı olarak başlamıştır. Modern sürümleri daha yeni olan Windows NT çekirdeği üzerine kuruludur. Windows 32-bit ve 64-bit Intel ve AMD işlemciler üzerinde çalışır; daha eski sürümleri DEC Alpha, MIPS R4000, ve PowerPC mimarilerinde de çalışmaktaydı (SPARC mimarisinde de çalışması için çalışmalar vardı).
Intel Itanium işlemciler tarafından kullanılan IA-64, ve daha sonra AMD64 (x86-64 olarak da biliniyor, Microsoft tarafından x64 olarak isimlendiriliyor, ve Intel tarafından adı EM64T olarak ruhsatlanarak kullanılıyor) mimarilerinin çıkmasıyla, Microsoft güncel işletim sistemlerinin bunları destekleyen sürümlerini sundu. Modern 64-bit Windows ailesi Windows XP 64-bit Edition for IA-64 systems, Windows XP Professional x64 Edition for AMD64 systems, ve Windows Server 2003'den (hem IA-64, hem de AMD64 sürümlü) oluşur.
Windows'un taşınabilir cihazlar için geliştirilmiş sürümü Windows CE (Pocket PC, Windows Mobile) ailesi olarak anılır, gerçek 32-bit bir işletim sistemidir; ARM, StrongARM, Intel XScale ve MIPS işlemcilerinde çalışır.
Windows NT, XP ve CE'nin gömülü çalışan sürümleri de mevcuttur.


1983 İlk beta sürümlük Windows satışa sunuldu.
1985 İlk Windows satışa sunuldu.
1985 İlk 4-bit Windows satışa sunuldu.
1990 İlk 16-bit Windows satışa sunuldu.
1993 Microsoft'un ABD sitesi açıldı
1993 İlk Windows NT satışa sunuldu.
1993 İlk 32-bit Windows satışa sunuldu.
1994 İlk Çince Windows sürümü Windows 3.2 satışa sunuldu.
1995 Microsoft'un Türkiye sitesi açıldı.
1995 İlk Windows 9x satışa sunuldu.
1996 İlk kez Microsoft Windows Türkiye'de satışa sunuldu.
1998 İlk taşınabilir Windows sürümü Windows CE satışa sunuldu.
1999 İlk 8-bit Windows satışa sunuldu.
2000 İlk iş interneti olan işletim sistemi Windows 2000 satışa sunuldu.
2000 İlk internet oyunu, sistem geri alma gibi yazılımlar bulunan işletim sistemi Windows Me satışa sunuldu.
2001 İlk gelişmiş Windows olan Windows XP satışa sunuldu.
2002 PDA'lar için geliştirilmiş ilk Windows satışa sunuldu.
2004 İlk 64-bit Windows satışa sunuldu.
2006 Windows Vista'nın beta sürümünü satışa sunuldu.
2007 İlk DVD kayıt,RSS ve Phishing süzgeçi gibi özellikleriyle tanınan Windows Vista satışa sunuldu.
2007 İlk ev sunucusu olan işletim sistemi Windows Home Server satışa sunuldu.
2008 En gelişmiş server sistemi sayılabilecek Windows Server 2008 satışa çıktı.
2009 Windows 7 işletim sisteminin açık betası ve sürüm adayı yayınlandı.
Windows ne anlama gelmektedir?

Windows (Türkçe pencereler). Bu pencereler bir bilgisayarın, yazılım ile kullanıcı tarafından kullanımını sağlayan ara yüzlerdir. İlk kullanıcı ara yüzü 1970'li yıllarda Xerox PARC'da geliştirilen WIMP-Paradigma (Window, Icon, Menu, Pointing-device) tasarısıdır. Bu tasarı ilk olarak Microsoft Windows tarafından kullanılmıştır. Bu ara yüz Windows Explorer yazılımıdır.


Alıntı:
Windows 7
MSN Messenger
MSN Messenger, Microsoft'un 1999'dan 2005'e kadar geliştirdiği anında iletileşme servisi'dir. Şubat 2006'da Microsoft'un çevrimiçi hizmet ve yazılım dizisi Windows Live'in bir parçası olarak Windows Live Messenger olarak ismi değiştirilmiştir.
MSN Messenger bir kişi sunucusu yerine genellikle .NET Messenger Service'(sistemin çalışmasınıı sağlayan sunucu ve protokoller) olarak anılır.


Genel Bakış

Yazılımın asıl amacı anında iletileşme olsa da, artık bir tekbiçim haline gelmiş eklentileri de vardır: Sesli konuşma, ağ kamera ile sohbet (bu özellik Messenger 7.0 ile gelmiştir), dosya aktarımı, yazılımın içinde bulunan 2 kişilik oyunlar. MSN Messenger'ın rakiplerinde de olan çizgesel durumlar (smiley), çeşitli etkileşimli animasyonları ve değişik biçimdeki yazılar da desteklenmektedir.Dünya üzerinde yaklaşık 2 milyon insan MSN Messenger kullanıcısıdır.


MSN Messenger 1.0 (1.0.0863)

Ürünün ilk yayımı, 22 Temmuz 1999'da yayınlandı.

MSN Messenger 2.0 (2.0.0083)

MSN Messenger'ın bu sürümü 16 Kasım 1999 tarihinde yayınlandı.

MSN Messenger 3.0 (3.0.0080)

Bu sürüm ise 29 Mayıs 2000 tarihinde yayınlandı.

MSN Messenger 4.6

Bu sürüm de [[25 ocak 2001 tarihinde yayımlandı.

MSN Messenger 5.0

MSN Messenger 5.0 ise 24 Ekim 2002 tarihinde yayımlandı.

MSN Messenger 6.0

17 Temmuz 2003'te yayımlandı.

MSN Messenger 6.2

MSN Messenger 6.2, 22 Nisan 2004'te yayımlandı.

MSN Messenger 7.0

Bu sürüm 7 Nisan 2005 tarihinde önemli değişikliklerle yayımlandı.

MSN Messenger 7.5

MSN Messenger'ın bu sürümü 23 Ağustos 2005'te yayımlanmıştır.

MSN Messenger 7.0.0820

MSN Messenger 7.0'ın bu yenileme sürümü 12 Eylül 2007'de yayımlandı.


Alıntı:
Testere
Testere, 2004 yılı yapımı bir psikolojik gerilim filmidir. James Wan tarafından yönetilmiş, James Wan ve Leigh Whannell tarafından yazılmıştır. İlk olarak, Sundance Film Festivali'nde, Ocak 2004'de gösterilmiş, daha sonra aynı yıl vizyona çıkmıştır. Testere I filmi 29 Ekim 2004' de vizyona çıkmış olup; devam filmi, Testere II 28 Ekim 2005 ve diğer devam filmi Testere III 27 Ekim 2006'da vizyona çıkmıştır. Testere serisinin bir sonraki devam filmi Testere IV ün çekimleri 30 mayıs 2007 itibariyle sona ermiş film 26 Ekim 2007 tarihinde vizyona girmiştir.Yönetmen koltuğunda yine Darren Lynn Bousman oturuyor.Tobin Bell tekrar Jigsaw rolüyle kamera karşısına geçecek.Testere hayranları serinin 4. filmindenden kafalarında birçok soru işareti ile ayrıldı. Bu sorulara cevap bulabilmek umuduyla serinin devamının çıkmasını bekliyorlar. Testere V 24 Ekim 2008'de gösterime girdi. Büyük ilgi duyan bu filmin serisi devam edeceğe benziyor. Serinin son filmi olacak olan Testere VI yapımına başlandı ve senaryo aşaması bitmiştir. Gösterim tarihi olarak 23 Ekim 2009 olarak ön görülüyor.Yapımcılar Testere XII ye kadar isim hakkını almış durumdadır. Ayrıca filmin yeni nesil konsol ve PC'lere oyunu hazırlanmakta ve VII.(7) seri 3D teknolojisi kullanılarak çekilecek.


Fotoğrafçı Adam Faulkner ağzına kadar su dolu bir küvette uyanır. İçinde olduğu oda kullanılmayan bir banyodur. Acımasızca düzenlenmiş bir oyun burada başlamaktadır. Diğer kurban ise Lawrence Gordon adında bir cerrahtır. Her ikisi de ayak bileklerinden boru tesisatına zincirlenmiş durumdadırlar. Yer yatmakta olan bir ceset ise elinde mikrokaset kayıt cihazı ve bir Altıpatlar tabanca tutmaktadır. Ceset bu iki adamın arasında bulunmaktadır ve uzanamayacakları kadar uzaktadır. Lawrence ve Adam ceplerinde "Beni Oynat" yazan teypler bulur. Adam bu banyodan kaçması gerektiğini söylerken Lawrence ise Adam'ı saat 6'dan önce öldürmesi gerekmektedir yoksa Lawrence'ın karısı ve kızı öldürülecek ve kendisi de bulunduğu yerde ölüme terkedilecektir. İpuçlarını takip ederek iki tane demir testere bulurlar ancak testerelerin hiçbiri zincirleri kesecek kadar keskin değildir. Adam bu asabiyeti yüzünden testerini kırar ve atar. Lawrence'ye göreyse bu testereler zincirleri kesmek için değil kendi ayaklarını kesmek için gönderilmiştir.
Lawrence kendisini esir edenin Jigsaw Killer (Bulmaca Katili) olduğuna karar verir. Kurbanlarının derisini yapboz bulmacalar şeklinde kestiğinden adı böyle kalmıştır.


Alıntı:
Google

Google Inc. bir arama motorunun ve geliştiricisi olan şirketin adıdır.
Stanford'da doktora yapan iki öğrenci, Larry Page ve Sergey Brin, Google'ı 1998'in 7 Ekim gününde 25 milyon dolar yasal sermayeyle kurdu. Şirketin GooglePlex denen merkez ofisi Kaliforniya'da bulunur ve tüm dünyada 20,000 civarında kişi çalıştırır.Şirketin sermaye ortakları, Kleiner Perkins Caufield & Byers ve Sequoia Capital'ı kapsıyor. Şirket ayrıca, içerik sağlayıcı şirketlere özel web arama çözümleri de sunuyor.Google'ın piyasa değeri 2007 sonu itibariyle 219 milyar Amerikan dolarıdır.Bu rakam ABD borsalarının en büyük 5. şirketi olduğunu göstermektedir.2005 yılı sonu ise değeri 114 milyar dolardı.


Tarihçesi ve gelişimi

Larry Page ve Sergey Brin başlangıçta tez çalışması olarak BackRub adlı bir arama motoru üzerinde çalışmaya başladılar. Amaçları dev bir bilgi yığını olan internetiteknoloji, interneti klasik motorlara göre daha farklı bir şekilde inceliyordu. Bu yüzden kısa sürede adları tanınmaya başladı. Google başlangıçta google.stanford.edu adresinde faaliyete geçti ve depolama için kullanacakları terabytelık diskleri Larry’nin yurt odasına koyuyorlardı. Bu arada da tasarılarını ticari hayata geçirmek için girişimci aramaya başladılar. bölümlemek ve arananları daha kolay bulunabilir bir hale getirmekti. Bunun için yeni bir teknoloji geliştirirler.
Yahoo’nun kurucusu David Filo ile bir görüşme ayarlanır.David onlara tasarılarını geliştirmelerini ve belirli bir noktaya geldikten sonra müşteri aramalarını tavsiye eder. Büyük şirketlerin ilgilerini çekemeyeceklerini anlayan ikili kendi başlarına devam etmeye karar alırlar. Ama bu seferde veri merkezi kurarken kullandıkları kredi kartları başlarına dert olmaya başlar.
Bu sırada Sun Microsystems'in kurucularından Andy Bechtolsheim kendileriyle görüşmek ister. Fikri beğenir ve çok acelesi olduğundan Google adlı şirkete 100.000 dolarlık bir çek yazar. Ama böyle bir şirket var olmadığından parayı bir süre tahsil edemezler. Daha sonra yakınlarından topladıkları 1 milyon dolar sermaye ile 7 Eylül1998 de bir arkadaşlarının garajında Google'ı kurarlar. Aynı yıl PC Magazine adlı derginin Google’ı en iyi 100 site arasında göstermesi ve yılın en iyi [arama motoru] seçmesi arama motorunun tanınırlığını katlamıştır.


Teknolojisi

Google'ın arama teknolojisi ve kullanıcı arabirim tasarımı Google'ı günümüzün ilk-nesil arama motorlarından farklı kılar. Sadece anahtar sözcük veya meta arama teknolojisi kullanmak yerine, Google en önemli sonuçları ilk getiren, gelişmiş PageRank™️ teknolojisine dayanır.
PageRank ağ sayfalarının önemini nesnel bir ölçeğe uyarlar; bu 500 milyon değişkenmilyar terimden oluşan bir denklemin çözülmesiyle hesaplanır. PageRank ağın çok sayıda bağlantılı yapısını düzenleyici bir araç olarak kullanır. Doğal olarak, Google, Sayfa A'dan Sayfa B'ye kurulmuş her bağlantıyı, Sayfa A'dan Sayfa B'ye bir "oy" olarak yorumlar. Google bir sayfanın önemini aldığı oylarla belirler. Google ayrıca oyu veren sayfayı da inceler. ve 2
Google'ın karışık ve kendi kendileştirilmiş arama yöntemleri, insan müdahalesine engel olur. Diğer arama motorlarından farklı olarak; Google, hiç kimsenin daha yüksek listeleme yapamayacağı ve ticari amaçla sonuçları değiştiremeyeceği bir şekilde yapılandırılmıştır.


Yönetimi

Kurucu ortaklar Larry Page (Ürünlerden sorumlu başkan) ve Sergey Brin (Teknolojiden sorumlu başkan), Eylül 1998'de Google projesini hayata geçirdiler. O günden bu yana, şirket, dünya genelinde 10.000'den fazla çalışana ulaştı ve sektördeki en deneyimli teknoloji uzmanlarından bazılarının yer aldığı bir yönetim ekibine sahip oldu. Eric Schmidt, Google'a 2001 yılında başkan ve CEO olarak katıldı.

Eric Emerson Schmidt, Yönetici ve Genel Müdür
Larry Page, İkinci Kurucu & Başkan, Ürünler Bölümü
Sergey Brin, İkinci Kurucu & Başkan, Teknoloji Bölümü
Omid Kordestani, Başkan Yardımcısı, Ticari Geliştirme & Satışlar Bölümü
Wayne Rosing, Mühendislik Bölümü Başkan Yardımcısı
Cindy McCaffrey, Başkan Yardımcısı, Kurumsal İletişim Bölümü
Joan Braddi, Başkan Yardımcısı, Arama Servisleri Bölümü
Tim Armstrong, Başkan Yardımcısı, Reklam Satış Bölümü
Craig Silverstein, Teknoloji Bölümü Yöneticisi
Hüseyin Yılmaz, Google Türkiye Adense Yönetim Kurulu Başkanı
Google sözcüğünün anlamı

Google, googol sözcüğünün üzerinde oynanmasıyla ortaya çıkmıştır. Edward KasnerABD'li matematikçinin yeğeni Milton Sorotta tarafından üretilmiş olan "googol" sözcüğü, 1 ve onun ardından 100 sıfırın gelmesiyle oluşan sayıyı (10100) belirten matematiksel bir terimdir.


Alıntı:
Google'nin bazı özel günlerde kullandığı logolar


Microsoft


Microsoft, Windows, Xbox gibi ürünleriyle tanınan, ABD merkezli büyük yazılım ve bilişim şirketidir.
Şirket 1975 yılında Amerika Birleşik Devletleri'nin Washington eyaletindeki Seattlebilgisayar"dı. kentinde iki üniversite öğrencisi tarafından kurulmuştur. Bu iki girişimcinin vizyonu "her ev ve her masada bir
Popular Electronics dergisinin 1 Ocak 1975 tarihli sayısında Altair 8800 bilgisayar sisteminin tanıtımını okuduktan birkaç gün sonra Bill Gates bilgisayarın tasarımcısı MITS (Micro Instrumentation and Telemetry Systems) ile temasa geçti. Ekibi ile birlikte Altair 8800 üzerinde çalışan BASIC yazılımlama dili geliştirdiklerini belirtti. Paul Allen MITS'e yazılımın tanıtımını yapmaya gitti. Paul Allen Altair 8800'i daha önce kullanmamış olmasına karşın tanıtımı başarılı oldu. Tanıtımın sonunda MITS Bill Gates ve Paul Allen'dan Altair bilgisayarları için BASIC yazılımlama dilinin telif hakkını satın aldı. Karlı bir iş fırsatı yakaladıkları düşüncesiyle Bill Gates Harvard Üniversitesi'ndeki hukuk eğitimini yarıda bırakıp New Mexico eyaletinin Albuquerque şehrinde Microsoft şirketini kurdu.
Şirket ilk uluslararası bürosunu 1 Kasım 1978'de Japonya'da açtı. 1 Ocak 1979'da şirket merkezini Washington eyaletinin Bellevue şehrine taşıdı.
Aradan geçen yıllar ile Microsoft bir dünya devi olmuş, sahibi Bill Gates'i dünyanın en zengin kişisi haline getirmiştir. Ancak bu zenginliği herkesin düşündüğü şekilde sadece geliştirdiği işletim sistemini satarak değil ayrıca sektörde ki büyük açıkları kapatabilecek nitelikte yazılan yazılımların daha kendisi için tehlike teşkil edecek aşamaya getirmeden satın almasıyla başarabilmiştir.
Microsoft artık sadece bir yazılım şirketi değil ayrıca iş ve eğlence dünyası için geliştirdiği donanımlar ilede adından söz ettirmektedir.
Microsoft'un grafik arabirimli güncelliğini halen koruyan işletim sistemleri ;

Windows 95
Windows 98
Windows 98 Second Edition
Windows ME
Windows 2000
Windows Server 2003
Windows XP
Windows Vista
Windows Server 2008
Windows 7
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://forumexpress.forummum.com
 
SAW KİŞİSEL SAYFAMI SUNUYORUM
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
FORUM-EXPRESS :: Forum-Duyurusu :: ATATÜRK :: İLKLERİ :: Eğitim :: YURT DIŞI YAŞAM VE EĞİTİM :: KİŞİSEL SAYFAM :: KİŞİSEL SAYFAM-
Buraya geçin: